Reference: MAKRO Distribuční centrum, Kozomín


Objednatel: KLIMAKOM, S.R.O.
Realizace: 2017/2018
  • Kotelna s 6ti plynovými kondenzačními kotli
  • 15 x VZT jednotka
  • 35 x Fan-coil jednotka
  • 16 x SAHARA jednotek vytápění
  • 23 x měření spotřeby
  • Dispečink na PC - PROMOTIC

Osm měsíců realizovaná zakázka vytápění a větrání distribučního centra MAKRO v Kozomíně o celkové rozloze 53 000 metrů čtverečních. Dodavatel měření a regulace umístil v objektu celkem 3 rozvaděče. V každém rozvaděči je umístěn řídicí systém AMAP99s od firmy AMiT společně s rozšiřujícími moduly pro připojení všech periferií (celkem 52). Každý rozvaděč má na předních dvěřích umístěný dotykový ovládací panel AMR-OP87 (taktéž of firmy AMiT), na kterém je naprogramovaná aplikace pro ovládání všech zařízení uživatelem s vlastní moderní grafikou. V místnosti pro údržbu je umístěn počítač, na kterém je nainstalován vizualizační software PROMOTIC s námi naprogramovaným dispečinkem pro vzdálené ovládání a kontrolu celé budovy. Naprogramovali jsme přes 900 elektrických datových bodů a přibližně 500 datových bodů po komunikaci M-BUS, MODBUS, J-BUS a jiné.

Primárním zdrojem tepla je 6 kondenzačních plynových kotlů zapojených a regulovaných do kaskády dle ekvitermní regulace. Součástí vytápění je také zpětné získávání tepla z regulace chlazení firmy GEA. Teplo je dále rozváděno do nechlazených skladů, kde jsou podstropní SAHARA jednotky (celkem 16 Ks) pro ohřev prostor, do všech VZT jednotek a radiátorů. Zvlášť je regulována teplá úžitková voda pro myčku beden, sprchy administrativní části a prostory zpracování masa,zeleniny a pečiva. V celém objektu je 15 různých sestav VZT jednotek s rekuperací, ohřevem, chlazením i vlhčením. V administrativní části budovy jsou v kancelářích a zasedačkách umístěny fan-coil vzt jednotky, které mají nástěnný ovladač a jsou zkomunikovány hlavním řídicím systémem. Software zpracovává údaje měření spotřeby vody, tepla, chladu a plynu a zaznamenává tyto údaje do archivu. Samozřejmostí je zabezpečovací systém se světelnou a akustickou signalizací, který je propojený s EPS.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. OK Více informací